Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
Op 19 maart a.s. veilt het Zeeuws Veilinghuis een wapen op perkament in lijst.
Er wordt niet bij vermeld om welke familie het gaat maar zo te zien gaat het om het wapen van de Nederlandse adelijke familie Dibbets (Gedeeld: 1 in goud een zwarte W, boven en beneden vergezeld van een zwarte haan, rood gebekt, gekamd, geleld en gepoot; 2 in rood, bezaaid met lelies, een leeuw, alles van goud. Een halfaanziende helm; wrong en dekkleden: rechts zwart gevoerd van goud, links goud gevoerd van rood; helmteken: een haan van het schild; schildhouders: twee zwarte leeuwen, rood getongd en genageld; het geheel geplaatst op een groene arabesk; wapenspreuk: ARMA NOBILITANT in zwarte letters op een wit lint.).
De catalogusbeschrijving geeft “Heraldisch wapen op perkament en tekst: Arma Nobilitant. 19e eeuw, afm. 31 x 27 cm, incl. lijst.”.
http://www.zeeuwsveilinghuis.eu/detail_catalogus.php?kavel=5023#ad-image-0
This is the coat of arms of Baron (General) Bernardus Dibbets. His daughter Jkvr. Idaline Dibbets married Marcella. Their daughter Suzanna married General George Borel. They were the parents of the author Henri Borel.