-
AuthorPosts
-
Henriette de Bruyn Kops, National Gallery of ArtGuest
Het schilderij “De Maas bij Dordrecht” van Aelbert Cuyp, ca 1650-1653 is in de collectie van de National Gallery of Art in Washington.
Voor een detail, zie deze link:
http://inside.nga.gov/leonardo/msimage.htm?objectid=576&imageid=1667&type=F&size=STot nu toe is niemand in staat geweest de VLAG te identificeren die achter op het schip wappert / bengelt.
Blauwe stralen op een wit veld die breed vanuit de hoeken in het centrum van het veld samenkomen.
Wij houden ons aanbevolen voor informatie over deze mysterieuze vlag.
Henriette de Bruyn KopsE.J.W.GuestDe hekvlag van het schip is een in acht vlakken gegeerde vlag van blauw en wit, die qua vormgeving lijkt op de zogenaamde Prinsengeus, een gegeerde vlag in rood (oranje), wit en blauw. Om welke vlag het gaat kan niet exact worden vastgesteld, omdat blauwwit sec niet voorkomt, maar altijd een steunkleur (rood of oranje) blijkt te zijn gebruikt.
Voor zover op de kleurenafbeelding in de tentoonstellingscatalogus Hollandse stadsgezichten uit de Gouden Eeuw (Zwolle: Waanders [2009]) pp. 102-103) valt te zien, wijzen de overige vlaggen van dit schip op de Republiek der Verenigde Nederlanden. De rode vlag in top zou die van de Staten-Generaal kunnen zijn, want vaag lijkt daarop de Hollandse leeuw (in goud?) zichtbaar. Als dit echter een zwarte leeuw blijkt te zijn – hopelijk biedt het originele schilderij uitkomst – , dan is de vlag van de stad Zierikzee bedoeld, waarmee de suggestie van een veerpont zou worden onderschreven.
-
AuthorPosts
Vlag op schip in Aelbert Cuyp schilderij
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

